Pokaz polskich projektantów w Rzymie

Redakcja

4 grudnia, 2023

Wystawa „Designers in Rome” jest świetnym przykładem tego, jak kreatywni ludzie z różnych krajów i środowisk mogą współpracować i tworzyć coś nowego i ekscytującego. Polscy projektanci przygotowali wybór ubrań i akcesoriów, które reprezentują to, co najlepsze w polskiej modzie i designie. Ich kreatywne podejście wyróżnia ich spośród innych marek i pokazuje, że mają świetne wyczucie stylu i ciekawe spojrzenie na modę.

Kolekcja polskich projektantów w Rzymie

Podczas ostatniego Fashion Week w Rzymie odbyło się kilka pokazów, w których uczestniczyli projektanci z Polski.

  • Marka Wiola Pille ma swoją siedzibę w Rzymie, gdzie mieszka od 2011 roku. Tworzy ona ubrania dla kobiet eleganckich i silnych, o idealnym dopasowaniu i świetnych detalach. Jej pokaz jesień/zima 2018 był zatytułowany „The Birds and the Bees” i odbył się w kameralnej scenerii z ciekawym wystrojem.
  • Marka Natalia Przybysz ma siedzibę w Mediolanie, ale od dziecka mieszka w Rzymie. Jej przesłanie to „Imagine the Future”, a jej kolekcja to mieszanie kultur, tkanin i technik. Jej kolekcja na jesień/zimę 2018 była inspirowana „gwałtowną energią natury” i została zaprezentowana w opuszczonym magazynie w pobliżu centrum miasta.
  • Wytwórnia Agaty Bielskiej ma siedzibę w Londynie, ale od 2016 roku mieszka i pracuje w Rzymie. Jej kolekcje dotyczą kontrastów, takich jak elegancja i agresywność, a w swoich ubraniach wykorzystuje wiele różnych tkanin i materiałów. Jej pokaz jesień/zima 2018 nosił tytuł „Nomad,” i zawierał mieszankę elementów plemiennych i futurystycznych motywów.

Wystawa polskich projektantów w Rzymie

Inicjatywa „Designers in Rome” to seria wydarzeń i wystaw poświęconych prezentacji prac kreatywnych talentów, które wybrały Wieczne Miasto jako swój dom. W celu zbliżenia ludzi i zwiększenia świadomości na temat sceny kreatywnej w Rzymie, projektanci z całego świata są zapraszani do zaprezentowania swoich prac w mieście nad Tybrem. Wydarzenie współorganizowane przez Italian Fashion and Design Brand oraz Instytut Kultury Polskiej w Rzymie zgromadziło prace 10 wybitnych polskich projektantów, którzy mieszkają i pracują w tym mieście. Wystawa odbyła się w Teatro delle Rose, pięknym XIX-wiecznym teatrze w centrum Rzymu i obejmowała prace takich projektantów jak Agata Bielska, Marta Budkowska, Daria Dziki, Kamila Gornia, Natalia Przybysz, Anna Rudzińska, Magdalena Boczek, Wiola Pille i Katarzyna Szpyrka.

Polecane: